EXTRAKTY a SILICE

CENA NA VYŽIADANIE

EXTRAKTY 

sú prírodné rastlinné extrakty na použitie v potravinárskom i kozmetickom priemysle.

S istotou môžeme povedať, že kráľovstvo rastlín bolo na Zemi skôr, než ľudstvo samo. Ako sa ľudstvo vyvíjalo, začalo poznávať čoraz viac druhov rastlín. Prisudzovala sa im čarovná moc a postupne sme sa naučili rozpoznávať ich vlastnosti. Vedomosti o rastlinách, respektíve ich účinkoch boli spísané empiricky a často tak dochádzalo k omylom a chybám. Najprv išlo o druhy slúžiace ako zdroj potravy (zbierali sa plody, listy a pod. ), časom pribudli liečebné schopnosti - rastliny Tisíc bolesť, uspávajúce a jedovaté.

Archeológovia rôznych krajín predpokladajú, že ľudia už v strednej dobe kamennej zistili, že chuť mäsa, je možné vylepšiť listami a plodinami rastlín, ktoré majú výraznú vôňu a chuť. Poznanie o liečebných a výživových účinkoch rastlín nebolo doménou iba niektorých civilizácií, ale celého ľudského pokolenia na všetkých kontinentoch - za všetky možné menovať civilizácie napr.: čínsku, egyptskú, gréckú a indickú. Prvé vierohodné správy o náleze korenia sú datované u  Egypťanov v čase okolo r. 1500 pr.n.l.

Na začiatku našej éry, grécky lekár Dioskorides, zostavil prvý herbár liečivých rastlín, jeho dielo významne ovplyvnilo európskych učencov a malo za následok, že sa v Európe objavil rad exotických bylín a korenín.

V stredoveku spolu súperili dávne povery a magické zaklínadlá na jednej strane a overené účinky rastlín na strane druhej. Rastliny začali byť starostlivo zbierané a užívané vo forme nálevu, odvarov či mastí. Po vzore alchymistov dochádza k zavedeniu destilácie.

Koncom 18. storočia a začiatkom 19.storočia sa pozornosť zamerala na účinné látky rastlín a začali pokusy o ich izolovaná. Hovory o obdobie vzniku fytoterapie, tj. Liečebné postupe založené na využívaní extraktov z rastlín.

V súčasnosti je známych niekoľko sto tisíc rastlinných druhov. Všeobecne sa dá povedať, že každá rastlina, respektíve jej obsahové látky, nejakým spôsobom pôsobia na ľudský organizmus.

Naša spoločnosť sa zaoberala vývojom a výrobou rastlinných extraktov, ktoré nachádzajú uplatnenie predovšetkým v oblasti fytoterapie (kozmetika) a aromatizácie potravín (chuť, vôňa, farba).

Sú to kvapalné extrakty pripravené z čerstvých alebo sušených rastlín extrakcii vo vhodnej rozpúšťadle neba práškovej (sprejové sušené) extrakty.


SILICE

Voľba extrakčného činidla a spôsob extrakcie určuje rozdiel medzi silicami a oleorezínmi. Sú to komplexné, vysoko koncentrovanej zmesi látok pre vnútorné i vonkajšie použitie. Silice sa spravidla vyrábajú destiláciou s vodnou parou (vo väčšine prípadov) alebo lisovaním za studena. Podávajú sa vo forme kvapiek, kapsúl, mastí a gélu vo fytoterapii aj na dochucovanie potravín.Našim zákazníkom ponúkame prvotriednu kvalitu a osobný prístup. Neváhajte nás kontaktovať a nechať si vypracovať ponuku presne podľa Vašich požiadaviek.

0,00 €